Knihy/Skautský vůdce/B. Stupně skautské vyspělosti. Skaut prvotřídní. Výrobky řemeslné.

Z Rehakovi
Přejít na: navigace, hledání
Župní standarta, práce br. J. Nesládka. — Výklad: Přemyslův pluh, otka, žezlo a říšské jablko. Přemysl Oráč od pluhu k vládě byl povolán. V Přemyslově kraji duní dnes na severu hornická kladiva. Nade vším psí hlava — hraničářský odznak věrnosti.

VÝROBKY ŘEMESLNÉ.

Dnes se práce rukodělné pro svoji velikou cenu výchovnou a cvik ve zručnosti zavedly i ve škole. Skauting v tom školu předstihl o dobrých dvacet let, neboť je má ve svém programu od svých prvních začátků.

Hleď podporovat záliby hochů a každý co možná ať se hledí v něčem zdokonalovat. Ať knihaří, truhlaří, zahradničí nebo robí v elektrice, radiu, modelech letadel, modelářství v hlíně, v řezbářství ap. Hleď jim poradit, povzbuzovat zájmem, pochvalou. Umožni jim uviděti závody a mistry v tomto oboru, nástroje, vymoženosti všeho druhu v oblíbeném zaměstnání. Nesmírně jim pro život prospěješ.

Ale i v oddíle a klubovně se dají vždy všechny tyto dovednosti uplatnit. Pro prvotřídní zkoušku může to být výrobek pro potřebu soukromou, nebo pro oddíl, klubovnu, tábor apod.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Nástroje